Het is tijd voor leftovercooking. De knolselderij uit het kistje vol groenten van afgelopen week is toe aan verwerking in een maaltijd. De trek in stamppot maakt dat de koelkast en voorraadkast afgestruind worden naar ingrediënten hiervoor. Stamppot leent zich bij uitstek om restjes in te verwerken.
De noten en aardappelen komen uit voorraadkast, net als de rucola die redelijk standaard in mijn koelkast te vinden is. De bosui is over van een Oosters gerecht vorige week en de roomkaas is een leftover van de witte chocolade cheesecake die ik voor mijn verjaardag maakte. Er is slechts één ingrediënt wat ‘vers’ uit de supermarkt komt, de gerookte spekreepjes.
Recept stamppot knolselderij met cashewnoten
Hoofdgerecht (2 personen)
- halve knolselderij, in stukken gesneden
- 400 à 500 g aardappelen, geschild en in even grote stukken als de knolselderij
- 100 g spekjes
- 40 g cashewnoten, al dan niet gezouten
- 2 stelen bosui, in ringen
- 1 flinke el roomkaas
- een halve zak rucola (à 75 gram)
Kook de knolselderij en aardappels in 20 minuten gaar in licht gezouten water. Giet af en vang een half kopje kookvocht op. Bak intussen de spekjes op laag vuur uit en voeg op het laatste moment de bosui toe.
Stamp de aardappelen en knolselderij tot puree samen met het kookvocht. Voeg de roomkaas toe en breng op smaak met zout en peper. Roer de uitgebakken spekjes, bosui en de helft van de cashewnoten door de puree. Maak het af door bijna alle rucola erdoor te roeren. Verdeel de stamppot over de borden en garneer met de overige rucola en cashewnoten.
Tip
Maak er een vegetarische maaltijd van door de spekjes weg te laten. Eventueel kun je ze vervangen door stukjes zongedroogde tomaten op olie.
Een gedachte over “Knolselderij stamppot met cashewnoten”