Laat de drie wijzen uit het Oosten nog even wachten. Eerst maken we een Oosters gekruide ovenschotel voor woensdag Gehaktdag!
Oosters gekruide pie met lamsgehakt en aardappel
hoofdgerecht (2-3 personen)
- 50 ml olijfolie
- 325 g lamsgehakt
- 1 kleine ui, fijngesneden
- 1 teen knoflook, fijngesneden
- 1 cm verse gemberwortel, fijngeraspt
- 1 el korma currypasta (bijv van Patak’s)
- 200 g tomatenblokjes uit blik
- 2 el tomaten-kasundi of pittige tomatensaus
- 60 g diepvriesdoperwten
- 500 g aardappels, in blokjes
- 1,5 el korianderblaadjes, fijngesneden
- 1 tl gemalen kurkuma
- 1/2 groene Spaanse peper, zaadjes verwijderd en fijngesneden
- 1/2 citroen, geperst
- 50 g boter
- 5-6 verse kerrieblaadjes (ter garnering)
Verhit 20 ml olie in een koekenpan op hoog vuur. Bak hierin het gehakt 6-8 min. en schep het om met een pollepel tot het rul is. Schep het op een bord.
Draai het vuur wat lager en bak de ui 1-2 min. op matig vuur. Voeg de knoflook, gember en currypasta toe en bak ze 1-2 min. tot de aroma’s vrijkomen. Voeg het gehakt, de tomatenblokjes en kasundi toe, breng aan de kook en draai het vuur laag. Laat de saus 15 min. zachtjes inkoken onder af en toe omschppen. Voeg de doperwten toe. Schep de ragout in een ovenschaal, strijk de bovenkant glad en laat afkoelen.
Verwarm de oven voor op 200 graden. Zet de aardappelen op in een steelpan met licht gezouten koud water en kook ze in 12-14 min. gaar op matig tot hoog vuur. Giet ze af en stamp ze fijn en glad. Voeg de koriander, kurkuma, Spaanse peper, het citroensap, de boter en wat zout en peper toe en roer glad met een lepel. Spreid uit op de ragout en bak de ovenschotel 20-25 min. tot hij goudbruin kleurt.
Verhit de resterende 30 ml olie in een koekenpan op hoog vuur. Bak de kerrieblaadjes hierin in 20 sec. knapperig en schep ze op een bord. Garneer de pie ermee.
Serveer er mangochutney bij.
Bron: delicious. magazine
Mijn tips
– bij gebrek aan kerrieblaadjes heb ik ze weggelaten en niet gemist. Ben wel benieuwd wat de toegevoegde smaak is hiervan.
– maak de ovenschotel een dag van te voren, dan kunnen de smaken goed intrekken.
– de korma currypasta kun je goed bewaren in de koelkast. Maak er een week later kip korma met cranberries van of marineer je lamskoteletten er mee. Op pataks.nl vind je leuke en makkelijke recepten.
– het originele recept was voor 4-6 personen, waarbij de hoeveelheden verdubbeld worden.
Klinkt heerlijk. Lekkere ovenschotel met dit Winterse weer!
LikeGeliked door 1 persoon
Het is inderdaad heerlijk met dit weer Andrea. Ik ben benieuwd wat je er van vindt als je het zelf maakt. Of wat jouw variatie is?
LikeLike