De pruimentijd vliegt voorbij. Dus grijp je kans nu het nog net kan.
Ik had laatst het geluk dat een vriendin emmers vol rode pruimen met zoet sappige geel vruchtvlees had. Diverse pruimentaarten had ze er al van gemaakt en ik zag mijn kans schoon om er jam van te maken. Een recept wat ik van een prachtige dame heb gehad, tijdens een kookvakantie in Frankrijk.
Het recept bestaat vooral uit de ingrediënten. De hoeveelheden bestaan uit losse pols werk. Wel heb ik ontdekt, dat je voorzichtig moet zijn de steranijs, een handvol is net teveel, tenzij je steranijsjam nastreeft.
- 2,5 kg pruimen
- 1,5 kg geleisuiker
- 4 steranijs
- sap van 1 citroen
- kardemom
- 2 el gembersiroop
- 2 kaneelstokjes
Pruimen wassen, eventueel zonder schil, pit eruit. Breng in een ruime pan de vruchten aan de kook met het sap van een halve citroen. Voeg de kardemom, gembernat, steranijs en kaneel toe. Laat ongeveer een half uur zachtjes koken en roer af en toe door. Voeg de (gelei)suiker toe en verwarm tot deze de juiste consistentie heeft. Test dit door een lepel jam op een ijskoud bordje (uit de vriezer) te scheppen. Stolt het goed, haal de pan dan van het vuur. De jam is klaar voor gebruik of om te wecken.
Wist je dat je heel makkelijk jam kunt inmaken met behulp van je vaatwasmachine?